Opština Kostajnica - dobrodošli na zvanični web sajt

Koncert Željka Galonje u Narodnoj biblioteci "Nevenka Stanisavljević"

U organizaciji Narodne biblioteke „Nevenka Stanisavljević“ Kostajnica u petak 26. juna sa početkom u 20:00 časova u velikoj sali Biblioteke, biće održan koncert Željka Galonje i Skomrah Gal Orchestra. Ulaz je slobodan.
Nastavljajući obilježavanje 20 godina rada Narodne biblioteke „Nevenka Stanisavljević“ Kostajnica, uz sva dosadašnja kulturna dešavanja; omogućili smo našim sugrađanima da uživaju u koncertu Željka Galonje i njegovog pratećeg muzičkog sastava, Skomrah Gal Orchestra.
Galonja će izvoditi svoje kompozicije koje su nastale u posljednjih dvadeset godina. Na repertoaru su pjesme različitih aranžmana a izdvajaju se pjesme sa elementima šansone, svinga, džeza, regea...
Kroz  muzičke teme koje obrađuje, prožima se problematika i krik pojedinca u vremenu kojem bitiše i radi, odnosno živi.
Željko Galonja je kompozitor, kantautor, pjesnik i prozni pisac, odnosno romanopisac. Muzički pravac koji ga najbolje opisuje i kojim njegov stvaralački rad odiše jeste kombinacija Rundek Cargo Tria, Đorđa Balaševića i Arsena Dedića. Moderni zvuci uz etno motive i sjajne muzičare koji ga prate, nikoga ne ostavljaju ravnodušnim.