Home Vijesti U okviru MEG projekta donirana oprema KP Komunalno

U okviru MEG projekta donirana oprema KP Komunalno

U okviru Projekta opštinskog okolišnog i ekonomskog upravljanja (MEG) koji podržava i finansira Vlada Švicarske, a provodi Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) u Bosni i Hercegovini (BiH), javnim vodovodnim preduzećima u 18 partnerskih opština kao dio podrške unaprijeđenju usluga vodosnabdjevanja donirana je vrijedna oprema.
U inicijalnoj fazi projekta  ustanovljeno je da javna vodovodna preduzeća u partnerskim gradovima i opštinama imaju izražene gubitke vode u distributivnom vodovodnom sistemu snabdjevanja, koji negativno utiču na njihov ukupan poslovni rezultat. U svrhu unaprjeđenja pomenutog stanja a unutar aktivnosti MEG projekta, u javnim vodovodnim preduzećima se provodi niz aktivnosti  koje imaju za cilj unaprijeđenje operativnog i finansijskog poslovanja, te ukupne efikasnosti javnih vodovodnih poduzeća.
Oprema koja je unutar MEG projekta isporučena KP "Komunalno" a.d. Kostajnica u vrijednosti od 28.000,00 KM je namjenjena opremanju mjernih vodovodnih zona, kako bi se omogućilo efikasnije traženje i otklanjanje kvarova na mreži. Donirana oprema će rad poduzeća podići na viši nivo te pomoći u smanjenju gubitaka i operativnih troškova.  Oprema će također pomoći da se građanima Opštine Kostajnica osigura pouzdanije vodosnabdjevanje.
Pored navedenog, važno je napomenuti da MEG projekat pruža podršku lokalnim vlastima u unaprjeđenju kvaliteta i dostupnosti javnih usluga i komunalne infrastrukture, te poboljšanja uslova života građana, a posebna pažnja posvećena je socijalno najugroženijim kategorijama stanovništva. Implementacijom potpisanog Ugovora o javnim vodnim uslugama, opština Kostajnica je ispunila jedan od projektnih uslova neophodnih za kandidaturu za korištenje grant sredstava MEG projekta za implementaciju infrastrukturnih projekata u oblasti unaprijeđenja ekonomskog i okolišnog okruženja.
 

Popularno

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

srijeda, 18 jul 2018