Opština Kostajnica - dobrodošli na zvanični web sajt

Obilježena Krsna slava opštine Kostajnica

Povodom obilježavanja Krsne slave opštine Kostajnica Silazak svetog Duha na apostole, načelnik opštine Kostajnica Drago Bundalo i potpredsjednica Vlade Republike Srpske i ministar porodice, omladine i sporta Nada Tešanović svečano su 24. juna otvorili predškolsku ustanovu Klub za djecu „Kestenko“, nakon čega su zajedno sa Dianom Čekić narodnim poslanikom u Narodnoj skupštini Republike Srpske i poslanikom u parlamentarnoj skupštini BiH Borislavom Bojićem položili vijence na spomenik borcima poginulim u odbrambeno-otadžbinskom ratu i narodno-oslobodilačkom ratu, nakon čega je osvećen slavski kolač.

Načelnik opštine Kostajnica je čestitao krsnu slavu svim građanima opštine Kostajnica te im  je poželio da se ovaj dan obilježava dugo godina u što boljim uslovima i raspoloženju, uprkos poteškoćama izazvanim globanom ekonomskom krizom. Opština Kostajnica je realizovala dio projekata od kojih je jedan i otvaranje Predškolske ustanove u Kostajnici. Načelnik Bundalo je ovom prilikom zahvalio svima koji su pomogli izgradnji i opremanju Kluba za djecu „Kestenko“ Kostajnica.

Potpredsjednica Vlade Republike Srpske Nada Tešanović čestitala je krsnu Slavu načelniku opštine i svim građanima opštine Kostajncia, te je istakla da je otvaranje predškolske ustanove veliki uspjeh za Kostajnicu. „Zahvaljujući opštini, Predsjedniku Republike Srpske i Vladi Republike Srpske konačno je otvorena, nadamo se da će otvaranje ove ustanove kao i mjere populacione politike koje provodi Vlada Republike Srpske i opština Kostajnica imati pozitivan uticaj na povećanje nataliteta“.

U okviru obilježavanja Krsne Slave u nedjelju je u centru grada održan koncert Rade Manojlović i Milana Dinčića Dinče kojem je prisustvovalo više hiljada posjetilaca.

Obilježavanju krsne slave opštine Kostajnica prisustvovali su potredsjednik Vlade Republike Srpske i ministar porodice, omladine i sporta Nada Tešanović, narodni poslanik Diana Čekić, Borislav Bojić poslanik u parlamentarnoj skupštini BiH, načelinik opštine Kozarska Dubica Mile Zlojutro, načelnik opštine Krupa na Uni Gojko Kličković, zamjenik načelnika opštine Novi Grad Ranko Dabić, predsjednik boračke organizacije Republike Srpske Pantelija Ćurguz, gradonačelnik Hrvatske Kostajnice Tomislav Paunović i načelnik opštine Kukuruzari iz Republike Hrvatske Stipe Šapina.

{gallery}duhovi/{/gallery}